top of page

İtalya Golden Visa Projesi

İtalya Golden Visa Projesi, yabancı yatırımcılara İtalya'da oturma izni veren bir programdırGolden Visa İtalya, yabancı yatırımcılara İtalya'da oturma izni veren bir programdır. Bu program kapsamında İtalya'da belirli bir miktar yatırım yaparak veya belirli bir işletme kurarak oturma izni almak mümkündür. Program, İtalya'ya turizm veya iş amaçlı sık seyahat eden ve İtalya'da uzun süre kalmak isteyen yabancı yatırımcılar için avantajlı bir seçenek olabilir.

İtalyan 2018 yılında Golden Visa İtalya'yı başlattı, ancak 2020 yılının ortalarında gerçek bir Golden Visa haline geldi. Bu vize diğer Avrupa Golden Visa programlarından çok daha cazip. Bunun için şimdi İtalya'yı bir hedef olarak düşünmek için daha fazla nedeniniz var.

Yeni Golden Visa İtalya seçeneği, Avrupa haklarına tam erişim ve sınırsız serbest Schengen Bölgesi erişimi sağlar.

HNWI(High Net Worth Individual) sınıfı için, İtalya kesinlikle çekici bir yerdir.

İtalya tüm dünyada sevilen bir ülke ve bunun sebeplerini saymakla bitiremeyiz. Bir numara mutfağı, sıcak kanlı insanları, mükemmel iklimi, yüksek kaliteli eğitim ve düşük suç oranı…Dolayısıyla İtalya, özel bir tanıtıma ihtiyaç duymaz. Bu nedenle, Golden Visa İtalya Programı, aileniz için mükemmel bir yaşam yeri ile harika iş fırsatlarına katılmanıza izin verecektir.

Bugün, Yatırımcı Vizesi için İtalya dünya çapında en iyi yatırım vizesi seçeneklerinden biri olarak kabul edilmekte ve yeni yerleşenler için isteğe bağlı İtalyan Flax vergi rejimi olarak uygulanabilmektedir. Bu vergi rejimini seçenlerin avantajları nedir ? Eğer İtalya'ya taşınıp (ve İtalyan vergi mükellefi olursanız), yurt dışında ne kadar gelir elde ederseniz edin, sabit bir Flax vergisi olan 100.000 € ödeyeceksiniz.

Ayrıca bu vize Sıfır Risk taşıyor. Bu ne demek ?

Bu, başvuranın Gold Vize İtalya'sını aldıktan sonra yatırım yapacağı anlamına gelir. Diğer Gold Vize ülkelerinde ise, vize başvurusunda bulunmadan önce yatırım yapmanız gerekmekte ve vizeniz reddedilirse para kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Dolayısıyla, İtalya'ya girdikten sonra seçtiğiniz yatırımı 3 ay içinde yapmanız gerekmektedir.


İtalyan hükümeti, yüksek net gelirli bireylerin ihtiyacını ve yaşam stilini de anlamaktadır. İtalyan Gold Vizesi programına başvuran herkes, uzun vadeli iş veya diğer amaçlar için yurt dışında kalma ihtiyacı olabilir.Gold Vize İtalya'nın temelini düzenleyen ve son değişikliklere sahip olan İtalyan Göçmenlik Yasası D.Lgs. 268/98'e göre, art. 26bis şu anda şöyle düzenlemektedir: "İtalya'da Gold Vizesi sahibinin, ikametin devamlılığını sağlamak için genel düzenleme ve yükümlülüklere uygun olarak, İtalya'da kalmak zorunda olma yükümlülüğü yoktur."


Golden Visa İtalya programında size uygun olan yatırımı seçebilirsiniz.

Bu yatırımlar € 250,000 - € 2,000,000 arasında yer almakta. Yatırımların listesi şunlardır:

  1. İtalyan devlet tahvilleri veya hazine bonoları;

  2. İtalyan ekonomisine doğrudan yatırım yapan şirketlerin hisse senetleri;

  3. İtalyan şirketlerinin tahvilleri veya bonoları;

  4. İtalyan gayrimenkullerine yatırım yapmak, özellikle turizm sektöründe yer alan tesisler;

  5. İtalyan işletmelerine bağışta bulunmak;

  6. Yatırım fonları veya sermaye yatırım fonları aracılığıyla İtalyan şirketlerine yatırım yapmak;

  7. Girişim sermayesi yatırımı yoluyla İtalyan şirketlerine yatırım yapmak;

  8. İtalyan menkul kıymetler borsası veya alternatif yatırım piyasalarında işlem gören finansal araçlara yatırım yapmak.


Konu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kommentarer


bottom of page